Zmiany dodane w najnowszej wersji Performance Monitor dla baz danych Oracle, Microsoft SQL Server, PostgreSQL i SAP Hana
Autoryzacja z wykorzystaniem Azure AD i usprawione logowanie
Dotychczas, autoryzacja w aplikacji Performance Monitor mogła przebiegać jedynie za pomocą Windows Active Directory. Usłyszeliśmy jednak Wasze prośby, i zintegrowaliśmy Azure Active Directory (Azure AD) do naszego zestawu metod autoryzacji, pozwalając na jeszcze większą swobodę.
Co to oznacza? – Od teraz możliwy jest wybór między autoryzacją przez Windows Active Directory, Azure AD, lub kombinacją obu metod. Cały czas dostępna jest również opcja braku uwierzytelniania, pozwalająca na dostęp do aplikacji każdemu użytkownikowi.
Zmiana dotyczy również sposobu logowania do aplikacji DBPLUS Performance Monitor. Dodaliśmy nową stronę logowania oraz usprawniliśmy logikę związana z autoryzacją użytkownika.
Efektami przeniesienia autoryzacji użytkownika do aplikacji są: poprawiony proces śledzenia logowań użytkowników (funkcjonalność Audit Log) oraz usprawniona funkcjonalność ‘Timeout’ działająca po wykryciu nieaktywności użytkownika w aplikacji.
Kolejnym z powodów wprowadzenia zmiany był problem zgłaszany przez użytkowników korzystających z przeglądarki FireFox, który objawiał się wolniejszym działaniem aplikacji. Zmiana jaką wdrożyliśmy usuwa ten problem.
Monitoring zajętości Version Store w Temp DB
Najnowsza aktualizacja DBPLUS Performance Monitor wprowadza dodatkowe funkcje monitorowania dla obszaru Version Store* w Temp DB, zapewniając użytkownikom bardziej szczegółowe dane dotyczące jednej z kluczowych części środowiska SQL Server.
Version Store jest kluczowym komponentem dla instancji SQL Server wykorzystujących mechanizm Isolation Snapshot. Jest to miejsce, gdzie przechowywane są poprzednie wersje wierszy podczas transakcji – niezbędne dla zachowania integralności danych.
Nowością w DBPLUS Performance Monitor jest możliwość szczegółowego śledzenia, zajętości Version Store (z podziałem na konkretne bazy danych) oraz dostępność informacji na temat sesji z otartymi transakcjami, które są jedną z przyczyn zajętości obszaru w instancji SQL.
Usprawnienie monitoringu obszaru Version Store pozwala na dokładniejszą analizę wzrostu zajętości przestrzenie Temp DB w monitorowanej instancji. Dodatkowo, zaimplementowaliśmy funkcję monitorowania sesji z otwartymi transakcjami, ponieważ to właśnie otwarte transakcje są jedną z głównych przyczyn zwiększonej zajętości obszaru Version Store.
Ulepszenie raportowania Anomaly Monitor
W ramach nowej wersji usprawniony został mechanizm generowania raportu. Poprawiona została szybkość generowania, możliwości konfiguracji oraz sama zawartość Anomaly report.
W nowej wersji użytkownicy mają do dyspozycji nowe parametry, które umożliwiają bardziej intuicyjne zarządzanie zawartością raportu. Dzięki temu mogą teraz lepiej kontrolować, które dane mają znaleźć się w dokumencie końcowym. Przed rozpoczęciem generowania raportu, można określić, które z wykrytych anomalii mają być uznane za krytyczne, a także ustawić poziom szczegółowości oraz określić liczbę zapytań powiązanych z danym problemem, które zostaną uwzględnione w raporcie.
Dostęp do aktualizacji
Oprogramowanie DBPLUS jest aktualizowane co najmniej cztery razy w roku. Posiadacze licencji oraz subskrybenci usług maintenance mają zapewniony dostęp do tych aktualizacji bez dodatkowych opłat. Każda kolejna wersja, poza wzbogaceniem oprogramowania o nowe funkcjonalności, zwiększa również szybkość i płynność działania aplikacji. Nowości z kolei, są starannie dobrane, aby maksymalnie wspierać użytkowników w codziennej pracy, oferując im nowoczesne narzędzia i ulepszenia, które odpowiadają na bieżące potrzeby i wyzwania w zarządzaniu danymi.